Příchozí si užili promítání klasických i nejnovějších anime filmů, přednášky nebo soutěže. K dispozici byla i konzolová herna, bojová aréna nebo deskovky. Jednou z hlavních hvězd byl choreograf bojových scén z filmu Kill Bill Tecuró Šimaguči.

Atmosféru akce si pochvalovala například Viktorie Vyšatů. „Je to tady skvělé, líbí se mi, jako jsou všichni zvláštní, sami sebou a vůbec nikdo je nesoudí,” chválí Vyšatů.

Zdroj: Youtube

Pro návštěvníky  bylo přes víkend připraveno více než osmdesát přednášek, ve kterých se zájemci mohli dozvědět více o mytologii, japonské kultuře, ilustrování, focení nebo kostýmovém oblékání. Nechyběly ani desítky workshopů o modelingu, vázání květin, japonštině, výrobě bižuterie nebo skládání origami.

Vrcholem festivalu je každoročně soutěž lidí, kteří vytvářejí nejen vlastní propracované kostýmy, ale vtělují se do představované postavy.

Velké fanouškovské setkání začalo v pátek a skončilo v neděli. Animefest je největší a nejstarší komixový festival svého druhu v republice. Začínal roku 2004 se dvěma stovkami účastníků. Nyní již zaplní tři pavilony na výstavišti.