Na Telnici, která nabízí pět kilometrů sjezdových tratí, přípravy na sezonu podle jednoho z provozovatelů Jindřicha Holingera vrcholí. Středisko se letos zaměří na to, aby přitáhlo více návštěvníků. Poslední tři sezony byly podle Holingera velmi špatné. Ceny celodenního lyžování se nemění, jednodenní skipas pro dospělého bude stát i letos 490 korun a pro dítě 300 korun, na Telnici ale zavedli skipasy s kratší platností za výhodné ceny. "Zavedli jsme hodinové a dvouhodinové jízdenky. V týdnu budeme jezdit za mimosezonní ceny, takže kdo přijede od pondělí do čtvrtka, výrazně na tom vydělá," řekl Holinger. Novinkou bude i jednotné jízdné pro seniory nad 70 let, které bude stát 100 korun.

Provozovatelé areálu kontrolují před sezonou zasněžování a další vybavení. Na investice ale nezbývají prostředky. Podle Holingera se středisko musí nejprve vypořádat se splacením lanovky, která bude letos jezdit čtvrtý rok. "Až splatíme lanovku, tak uvidíme, co bude dál," doplnil Holinger.

Levněji si mohou lidé zalyžovat v Klínech na Mostecku. Celodenní skipas tady bude stát 440 korun pro dospělého a 290 korun pro dítě. Děti do šesti let jezdí v Klínech zcela zdarma. Provozovatelé areálu letos postavili čistírnu odpadních vod a posílili zasněžování. Díky investicím do osvětlení lyžařské školy se prodlouží večerní lyžování.

S potížemi se na jaře potýkal malý areál na Komáří Vížce u Krupky. Zloději krádeží metrů elektroinstalace poškodili zdejší vleky. I tady se ale na sezonu připravují. O minulém víkendu upravovali sjezdovky. Středisko nabízí dvě kratší sjezdové tratě o délce 400 a 650 metrů a stometrový dětský svah.

Areál v Jedlové na Děčínsku vyřizuje povolení ke stavbě nádrže na vodu pro zasněžování. Středisko nabízí dva dětské vleky a jeden velký vlek o délce 1,2 kilometru. "Naším plánem je i nadále vybudování kvalitního střediska s osvětlenými sjezdovkami, umělým zasněžováním a sedačkovou lanovkou," informují provozovatelé areálu na webu.