„Autobusové nádraží poskytuje důstojné a bezpečné zázemí. Navíc umožní našim cestujícím používat informační panely a moderní technologie. Cestující tak získají všechny informace na jednom místě,“ vysvětlila Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport.

Polepšili si nejen cestující, ale i řidiči

Nové je sociální zázemí, sedačky, uzamykatelné skříňky na zavazadla, informační kiosek, odjezdová tabule nebo pokladní okénko. Interiér doplnily automaty na drobné občerstvení. Kolem nádraží byl částečně opraven chodník a osázen okrasný záhon. Nové zázemí získali kromě cestujících rovněž zaměstnanci koncernu. Pro řidiče byla vybudována nocovna, odpočinková místnost a kancelář pro dispečery.

Lanškrounské autobusové nádraží, které měsíčně využije kolem 125 tisíc cestujících, přišlo na řadu po rekonstrukcích nádraží v Dačicích, Svitavách, Humpolci, Ústí nad Orlicí a Moravské Třebové. Práce začaly už v loňském roce. Celková investice společnost vyšla na devět milionů korun.

„Napříč koncernem probíhá postupná přestavba a modernizace autobusových nádraží do sjednocených designových prvků. Součástí je unifikace podoby vstupních hal a sociálních zařízení do jednotného designu. Ty jsou pro cestující veřejnost komfortní a přehledné,“ uvádí se v tiskové zprávě koncernu.

Ilustrační foto.
Průtah městem řídí pět semaforů

Největší autobusový dopravce v kraji

Společnost ICOM transport je aktuálně největší dopravce, který zajišťuje pro Pardubický kraj autobusovou dopravní obslužnost ve velké části kraje. Podle hejtmana Martina Netolického, který se zúčastnil slavnostního otevření opraveného autobusového nádraží, je koncern jedním z uchazečů o pokračování spolupráce na další desetileté období po 30. červnu příštího roku.

V Pardubickém kraji jde v pořadí už o čtvrté zrekonstruované autobusové nádraží. V roce 2017 bylo otevřena nová budova ve Svitavách, v loňském roce v Ústí nad Orlicí a Moravské Třebové.

Závody do vrchu Ústecká 21 přilákaly do míst kolem trati spoustu fanoušků, kteří viděli nejlepší závodníky republiky.
OBRAZEM: Závodníci se proháněli na Andrlův Chlum