„Lidé si na něj zvykají a nakupují. Myslím, že je o něj poměrně velký zájem,“ uvedla pracovnice na nedaleké informační přepážce nákupního střediska.

„Už jsem tu několikrát nakupoval. Hlavně klobásky a steaky. Maso je sice dražší, ale moc mi chutná. Navíc jsem se dočetl, že je zdravější než jiná masa. Má málo tuku a cholesterolu, takže vlastně dělám i něco pro své zdraví,“ uvedl pan Zdeněk procházející kolem automatu. „Dneska ale nic kupovat nebudu, mám teď bezmasý týden,“ dodal s úsměvem.

Maso pochází ze pštrosí farmy z Opavska, konkrétně z obce Služovice. „Automaty máme dva. Jeden v Ostravě a jeden tady ve Služovicích. Ten je k dispozici čtyřiadvacet hodin denně,“ řekl Deníku majitel farmy Pavel Wieder.

ZDV Nošovice provozuje automat na kysané zelí, 4. dubna 2023, Nošovice.
Taky jste už ochutnali? Automat na kysané zelí je nošovickou kuriozitou

Ostravský automat je dostupný podle provozní doby Globusu. Maso a produkty se zde doplňují jednou týdně, a to ve středu. V případě potřeby to ale může být i častěji. O rozšíření sítě pštrosích automatů zatím majitel neuvažuje.

Nezvyklých automatů je v Moravskoslezském kraji více. Nedávno Deník informoval o zařízení, které v Nošovicích vydává kysané zelí v různém balení.

V našem regionu se můžeme setkat i s mléčnými automaty, i když těch v posledních letech výrazně ubylo. Jeden z nich je například v Hlučíně.