Zákazník zaplatí za REkrabičku zálohu osmdesát korun a odnese si v ní jídlo. Vratnou zálohu dostane zpátky, pokud ji donese do kterékoli z restaurací v REkrabičkové síti. Projekt začal na zkoušku fungovat v osmi brněnských podnicích loni na jaře. „Naostro jsme REkrabičku spustili letos v dubnu. Nyní je používá patnáct restaurací v Brně," říká tvůrce projektu Martin Širočka. Síť podniků chtějí rozšířit, aby bylo pro zákazníky co nejsnazší si krabičky půjčovat a vracet je.

Krabičku na více použití si za zálohu vypůjčí zákazníci restaurace a kavárny Fabrik Urban House. „Jsme proti plýtvání a zbytečnému vyhazování plastů. REkrabičky u nás využívají hlavně stálí zákazníci, kteří jsou uvědomělí a podporují ekologii," říká provozní restaurace Alena Kirchnerová. Do krabiček, které si zákazníci přinesou z domu, z hygienických důvodů v této restauraci jídlo nedávají. „Pečlivě umývaná znovupoužitelná krabička je proto ideální volba," míní Kirchnerová.

Zatím se nezapojilo tolik restaurací, kaváren a bister, kolik tvůrci předpokládali. Může za to podle něj i pandemii koronaviru. Lidé se podle něj ale určitě nemusí bát, s krabičkami se zachází maximálně hygienicky. „Krabičky jsou stejně čisté jako ostatní nádobí z restaurací, ať už ji před vámi užíval kdokoliv. Myjí se profesionálními přípravky v gastro myčkách za teploty osmdesát až devadesát stupňů," upřesňuje Širočka. Podle něj je REkrabička hygieničtější než vlastní nádobí, které si zákazníci přinesou z domu.

V brněnské restauraci a kavárně Akvárna nabízejí rozložitelné a kompostovatelné obaly na jídlo s sebou. „Jsou ekologické, stále se ale dají použít jen jednou. Zatím máme dvacet krabiček, v oběhu jich je asi osm," sděluje za Akvárnu Michal Šiller. V budoucnu chtějí mít v případě zájmu krabiček více.

I pro veganskou restauraci Forky's jsou REkrabičky dalším krokem vpřed od rozložitelných obalů. „Máme sto krabiček, z toho asi čtyřicet z nich je v oběhu. Nabízíme je všem zákazníkům, jsou za takovou možnost moc rádi," říká provozní brněnské pobočky Petr Alvo. „Jsme rádi, že takový projekt vznikl. Snížení zátěže na životní prostředí řešíme dlouhodobě, je to v souladu s naší filosofií," míní Alvo. Majitel restaurací Forky's Luboš Vidlička doplňuje, že krabičky na více použití budou k dispozici i v dalších pobočkách, pokud se v Brně osvědčí.

Nápad na projekt dostal Ondřej Širočka při práci v kanceláři, kam si každý den kolegové nosili obědy v jednorázových obalech a okamžitě je vyhazovali. „Stále víc lidí vnímá množství vyprodukovaných odpadů jako problém. Zákazníci i restauratéři jsou tedy z projektu nadšení. Zaznamenali jsme spoustu pozitivní energie," říká Širočka.

Tvůrci projektu chtějí REkrabičky dostat do šesti stovek českých restaurací. „Momentálně naše krabičky využije asi třicet procent lidí, kteří si berou jídlo s sebou. Chceme, aby to byl alespoň každý druhý," přibližuje plány Širočka. Dále také vzniká třeba nová krabička na polévku.

Díky REkrabičkám vyhodí restaurace a jejich zákazníci o patnáct až dvacet kilogramů odpadu méně. Ve velkých restauracích to může být podle Širočka až padesát kilogramů. Mezi další projekty, které předcházejí zbytečnému plastovému odpadu, patří třeba Otoč kelímek a Otoč Misku.

IVA KOVAČIČOVÁ