Do Hranic dorazili protestovat i lidé z blízkého okolí. Z Lipníku nad Bečvou přijel demonstranty podpořit bývalý ministr vnitra a disident Tomáš Hradílek.

„Jsem velice rád, že se lidé do protestů i zde zapojují. Vnímám to jako velice pozitivní věc. Minulý týden jsem byl na Václavském náměstí a utvrdil jsem se v tom, že tato společnost není lhostejná, neupadá do apatie, a že se jí podaří zajistit, aby se věci do budoucna vyvíjely tím správným směrem,“ prozradil signatář Charty 77.

Pořádání dalšího místního protestu se jako tradičně chopila osvědčená dvojce Filip Žerávek a Jiří Živný. Podle údajů, které na demonstraci organizátoři zveřejnili, již petici za odstoupení Andreje Babiše podepsalo více než 400 hranických občanů.

„Nejvíce podpisů připojili studenti. Další aktivní skupinou obyvatel jsou v tomto směru živnostníci. No a možná trochu překvapivě, třetí nejpočetnější skupinou jsou důchodci,“ řekl za pobaveného potlesku přítomných spoluorganizátor Jiří Živný.

„Je důležité, že se tady můžeme sejít a vyjádřit svůj názor. Je potřeba, abychom tak činili, protože kdyby se měla situace v tomto státě nadále vyvíjet tak, jak se momentálně vyvíjí, tak už bychom se třeba za pár let takto scházet nemohli. Nebo kdo ví, třeba i za pár měsíců,“ vyjádřil své obavy Filip Žerávek.

Do regionálních protestů se tentokrát zapojilo více než 300 měst a obcí. Demonstrace pořádané spolkem Milion chvilek pro demokracii trvají již sedm týdnů. V neděli 23. června by měla tato iniciativa vyvrcholit masovou demonstrací na letenské pláni.
Protestující požadují mimo jiné premiérovu demisi.

Tomáš Vejmola vydal knihu o své cestě.
Tomáš Vejmola představuje svou knihu Tomík na cestách: Tuktukem z Bangkoku
Oslavy 850 let od založení Hranic
Hranice slavily 850 let. Pojaly to velkolepě, podívejte se