Na start dorazily stovky lidí, kteří si užívali pohodové odpoledne. Nechyběla hromadná rozcvička pod vedením instruktorky a společný výhoz barev pod pódiem. Účastníci mohli také zhlédnout celou řadu tanečních vystoupení.

„Jedná se o pětikilometrový běh, který je určený pro každého. Cílem není nadstandardní běžecký výkon, ale být co nejvíce barevný. Účastníci probíhají pěti barevnými zónami, kde na ně čekají dobrovolníci a zasypou je barvami,“ přiblížila jedna z organizátorek Katka Brávek.

Vzácná návštěva zavítala na brněnské letiště. Přistál tam Iljušin IL-76MD. Jednalo se o uzbecký státní let.
OBRAZEM: Brněnské letiště mělo vzácnou návštěvu. Přistál na něm Iljušin II-76

Na oblíbený běh dorazily rodiny s dětmi, ale i party přátel a partnerské páry. Nejen z Olomouce, ale i ze širokého okolí. „Jsme tu dnes poprvé a moc jsme se nepřipravovali, tak doufám, že to zvládneme. Na každém kilometru je stanoviště, kde se rozprašují barvy, a na to už se moc těšíme. Náhradní oblečení máme samozřejmě s sebou,“ prozradila Kateřina Fojtíková, která přijela s přítelem ze Vsetínska.

Dobře se bavila s rodinou také Iveta Juchelková z Přerova. „Je tu hodně mladých lidí, maminky s kočárky i lidé, kteří celou trasu jen tak procházejí. Tato akce není ani tak o běhu, ale o tom strávit příjemné odpoledne, což se organizátorům povedlo. V ceně startovného bylo tričko, neomezené pití a dostali jsme i medaili,“ řekla s úsměvem.