V neděli 4. března do pivovaru zavítala vzácná návštěva – potomci J. A. Bati.

Na exkurzi měla původně dorazit jeho vnučka Dolores Ljiljana Bata Arambasic, ta se ale nakonec musela omluvit. „Je nemocná, dokonce byla na pohotovosti a musí tři dny ležet,“ vysvětlil zakladatel Nadačního fondu J. A. Bati Robert Hájek.

Zajímavý výklad ředitele pivovaru Miroslava Harašty i ochutnávku několika druhů piv včetně Jana si tak užila její dcera Roberta a další pravnučka J. A. Bati Mariana Bata Breech, kterou doprovázel i její manžel Dustin.

„Před několika lety jsem byla v jednom pivovaru v Americe, bylo to ale něco úplně jiného, než co jsme mohli vidět tady,“ nechala se slyšet Mariana Bata Breech, kterou nadchlo, že pivovar pojmenoval pivo po jejím předkovi. „Jsem opravdu velice šťastná, nemohu být pyšnější, než jsem právě teď.“

Baťovy pravnučky se v neděli ráno v kostele sv. Františka Xaverského zúčastnily zádušní mše za J. A. Baťu. Tam se od jednoho z ministrantů dozvěděly jednu velice zajímavou novinku, která je dojala. V kostele totiž stále mají křtitelnici, ve které byl jejich J. A. Baťa pokřtěn.

Vůbec poprvé vedle Uherského Hradiště navštívily také Velehrad.

„Pradědeček tam zavítal, protože chtěl před odjezdem do Ameriky naposledy vidět tamní panorama, protože tušil, že už ho nikdy nespatří. Chtěli jsme si prohlédnout, co tady viděl naposledy,“ vysvětlila Mariana Bata Breech.

Obě pravnučky by měly nemocnou Dolores L. Bata Arambasic zastoupit i na pondělním křtu knihy Jana Antonína Bati Román života, která se od 18 hodin uskuteční v čítárně Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana.