S konečnou platností je tak v části metropole tato atrakce zakázaná, jedná se konkrétně o území a komunikace v městských částech Praha 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8 a 10. 

„Pivní kola jsou ponižující pro město jako takové a hlavně pro lidi, kteří zde žijí. Zájmy podnikání s alkoholem nevyhrály, Praha má být domovem Pražanů, ne alkoturismu. Turistické sezony už budou bez opileckého vyřvávání na kolečkách,“ říká Adam Scheinherr, náměstek pro dopravu.

„Každý byznys ve veřejném prostoru musí fungovat za jasně daných podmínek a se souhlasem místních a městských částí. Zájmy Prahy jsou pro nás na prvním místě. Z rozsudku plyne důležité ponaučení: vytrvalost se vyplácí a dává další sílu do boje za kvalitu života místních," dodává.

„Rozsudek Nejvyššího správního soudu znamená, že opatření obecné povahy, které zakazovalo pohyb beerbiků v centru Prahy, bylo vydáno v souladu se zákonem. Zákaz těchto kol tak definitivně platí,“ popisuje advokát Štěpán Holub z Holubová advokáti, který hlavní město před Nejvyšším správním soudem zastupoval.