Hvězdou akce byla nejlepší česká biatlonistka uplynulé sezony Veronika Vítková. Ta přijela na Slovácko s trenérem mužské reprezentace Markem Lejskem.

Tito dva si to spolu rozdali i na laserové biatlonové střelnici, která byla jinak k dispozici dětem. Lepší byla bronzová medailistka z olympijských her.

Tomáš Klus zpíval více než dvě hodiny.
Tomáš Klus zaplnil zámecký amfiteátr

Do Kunovic dorazil i biatlonový kamion, kde se návštěvníci mohli podívat, jak servismani připravují lyže.

Den dětí ale nebyl jen o biatlonu, společnost Hamé pro ně na čtvrtém ročníku akce připravila více než třicet stanovišť, na kterých si nejmenší otestovali svoji přesnost při házení kruhů, ohebnost při podlézání tyče, vyblbli se na skluzavce či ve skákacím hradu.

Pořadatelé vyzkoušeli příchozí ze znalostí z oblasti ochrany přírody a ekologie. Celá akce totiž nesla podtitul Pomáháme přírodě.

"Je to zásadní téma společnosti i velkých firem. Snažíme se být maximálně ohleduplní k přírodě. Samozřejmě je to otázka efektivity využívání odpadů," uvedl mluvčí společnosti Hamé Petr Kopáček.

Dodal, že Hamé je angažované například v systému Eko-Kom nebo Zelená firma. Na pódiu nechyběl kouzelník Jirka Hadaš, který vyzpovídal jak biatlonisty, tak pro malé návštěvníky připravil různé hry a soutěže. Chvílemi ho na pódiu doplnilo i publikum, protože kunovickému areálu se nevyhnuly dešťové přeháňky.

Muž jel při předjíždění příliš rychle.
Řidič skončil po předjíždění na střeše