Ještě než u šaten prošli hvězdnou bránou do jiné dimenze, mohli navštívit v kamionu pojízdnou dílnu brněnské FabLab University s ukázkami 3D tisku.

Návštěvníci jen těžko skrývali nadšení. „Je to perfektní, synovi se moderní technologie moc líbí. Já tady na festivalu byl už včera a moc si to užil. Vrátil jsem se do dětských let a zapařil hry, které jsem měl rád před více než dvaceti lety. Navštívil jsem také besedu se spisovatelem Františkem Kotletou a bylo to super,“ usmívá se jeden z návštěvníků festivalu Martin Heger.

Vodáckou sezonu odstatrovalo tradiční odemykání Vltavy v Českém Krumlově
Sezona může začít. Vodáci odemkli Vltavu, první splutí vyšlo na jedničku

V sále sokolovny na řadě stolů svádí hráči napínavé bitvy v deskových hrách. Hrají děti, teenageři, celé rodiny i návštěvníci pokročilejšího věku. A všichni se náramně baví. „Hrajeme s mámou a bráchou skvělou deskovku Boj o bradavice. Musíme zabít nepřátele a baziliška. Zatím jsme zlikvidovali dva protivníky. Máma hraje dobře,“ hlásí školák Vojtěch Gardelka z Boskovic.

Program pro všechny generace

Před nedalekou kantýnou zase na stole mění partička hochů herní kartičky legendárních Pokémonů.

„Už je každý pár let sbíráme a máme jich opravdu hodně. Já kolem tisícovky, možná i víc,“ říká Matyáš Ševčík z Valchova a listuje rozsáhlým albem.

V patře sokolovny jsou pak v obležení stolní počítače s retro hrami a v frontu lidé stojí také na virtuální realitu. Ve sklepních prostorách jsou pak besedy.

Festival jídla na Špilberku
Špilberk v obležení milovníků gastronomie. V Brně se konal festival jídla

„Snažili jsem se opět připravit pestrý program pro všechny generace. Včetně besed s autory sci-fi literatury, vývojáři počítačových her i deskovek. Funguje tu několik heren. Díky nadšencům z Prahy si děti vyzkouší i počítačové hry, které hráli jejich rodiče. Letos pořádáme BozaCon potřetí a máme obrovskou radost, že si svoje fanoušky našel. Původně to byl tak trochu výstřel do prázdna a nevěděli jsme, jestli se akce chytí,“ dodává za tým pořadatelů Tomáš Lizna.