Jen Dolní Bojanovice na Hodonínsku hlásily čtyři desítky událostí. Lidé tam měli zatopené sklepy a domy. „Do obce přijely jednotky profesionálních hasičů a další jednotky jsou na cestě. Prosíme o trpělivost a opatrnost. V tento moment ještě není možné žádat o čerpání vody ze sklepů, čeká se na opadnutí hladiny vody,“ napsali z vedení obce na svých oficiálních stránkách na sociální síti Facebook.

Bahno a voda opět trápily také obyvatele Drnovic na Vyškovsku. Větší problémy zaznamenali hasiči také přímo ve Vyškově. „Ze střechy obchodního domu tam spadl reklamní banner na osobní auto. Lehce zraněný při tom byl jeden člověk, který však ošetření přivolaných záchranářů odmítl,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Vykolejená tramvaj zdržela Brňany.
Na Moravském náměstí v Brně vykolejila šalina. Cestovala v ní třicítka lidí

Na Znojemsku spadl strom do kolejiště. Zastavily se tak některé spoje na trati mezi Grešlovým Mýtem a Znojmem. „Událost se obešla bez zranění. Osm lidí bylo nutné z jednoho vlaku evakuovat,“ informovali jihomoravští hasiči na Twitteru.

Pro lidi tak poslali dopravci náhradí autobusové spoje. Ty jezdily Mezi Grešlovým Mýtem a Znojmem a také mezi Grešlovým Mýtem a sousedním Olbramkostelem. 

Nejvíce událostí evidují hasiči na Brněnsku a Blanensku. Stromy tam kvůli bouřce a větru popadaly na několika místech. Naštěstí nikoho nezranily.

Ilustrační foto
V noci se zřítil ze srázu v zahrádkářské kolonii v Brně, skončil v nemocnici

V Dolních Bojanovicích na Hodonínsku padaly kroupy veliké jako golfové míčky. Podle jednoho z místních Jakuba Blažka měly některé průměr i pět centimetrů. „Někteří sousedé už mají rozbité sklo na autě. Momentálně je tu několik hasičských jednotek a po silnicích teče přes dvaceticentimetrový proud vody," popsal v pondělí večer.

V Bořeticích na Břeclavsku čerpali hasiči vodu ze zaplaveného sklepa. "Zasahovali jsme u čerpání vody z rodinného domu. Pomocí čerpadla jsme vodu odčerpali," informovali hasiči na svém webu.