„V souvislosti s bouřkami zasahujeme na několika místech v Olomouci. V ulici Táboritů na Bělidlech a na Černé cestě odčerpáváme vodu ze sklepů. Na místě máme čerpací kontejner,“ popsala ve čtvrtek večer mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Její kolegové zasahovali také v Olomouci-Chválkovicích, kam museli k požáru dílny po úderu blesku. „Blesk zasáhl střechu a poškodil komín. Hořela část střechy a izolace. Škodu zjišťuje na místě vyšetřovatel,“ doplnila Balážová s tím, že hasiči zatím vyjížděli k deseti událostem souvisejícím s podvečerní bouřkou.

Před 20. hodinou mluvčí hasičů upozornila, že voda z deště zatopila podjezd v olomoucké ulici U Podjezdu. „Po bouřkách jsme zasahovali také v Mohelnici či v Lipové-lázních, kde voda z polí ohrožovala tři rodinné domy a zaplavila železniční trať,“ doplnila.

Český hydrometeorologický úřad vydal ve čtvrtek odpoledne varování před možnými bouřkami, výstraha však už neplatí. Rizikový je z tohoto pohledu nyní hlavně západ a jih Čech.

Také v pátek se mohou v Olomouckém kraji objevit ojediněle bouřky. Během dne by mělo na většině území pršet.