Očekávané bouřky, které zasáhly v noci ze středy na čtvrtek Moravskoslezský kraj, zaměstnaly celkem 153 jednotek hasičů. „Museli jsme zasahovat u 844 událostí v Moravskoslezském kraji. Nejvíc jich bylo v okrese Ostrava, a to 393,“ sdělila ve čtvrtek ráno mluvčí moravskoslezských hasičů Kamila Langerová.

Na Opavsku podle ní jednotky řešily 157 událostí, na Frýdecko-Místecku 157, na Karvinsku 107, na Bruntálsku 23 a na Novojičínsku 7.

V centru Ostravy byly následky bouřky patrné i ve čtvrtek ráno. Popadané stromy sice již byly na většině míst odklizené ze silnic, ale někde blokovaly chodníky či pěší zóny. U některých křižovatek v centru také nefungovaly světelné signalizace.

Smrt pod stanem

Na Karvinsku silná bouře dokonce vzala lidský život. „Bohužel, po pádu stromu v Českém Těšíně zemřela žena,“ informovala Langerová. Strom zasáhl stan páru na volné ploše. „Muži se podařilo utéct, ženě už bohužel nikoliv,“ dodala mluvčí.

Smršť, která se prohnala krajem, zanechala značné škody i v ostravské zoologické zahradě. „Následky včerejší silné bouřky jsou takové, že nám nedovolí areál dnes otevřít. Zoo tedy zůstane zavřená. Děkujeme za pochopení!“ napsala zoo ve čtvrtek na svých stránkách.

Přívalové deště působily komplikace i v železniční dopravě.

V úseku Jindřichov ve Slezsku - Jeseník se před osmou hodinou večer kvůli povodni zastavil provoz na trati 292. „Cestující z vlaku Sp 1446 budou z Jindřichova ve Slezsku do Lipové Lázní přepraveni autobusem náhradní dopravy. Náhradní autobusová doprava bude na odjezdu z Jindřichova ve Slezsku přibližně o 60 až 70 minut opožděna,“ oznámily České dráhy.