„Je to první akce svého druhu ve Zlínském kraji. Představily se na ní všechny velké salony z našeho regionu. Mám radost, že se podařilo získat jejich důvěru a všechny propojit speciálně pro tuto příležitost,” uvedla Veronika Heryánová ze svatebního ateliéru Svatebnění, který akci pořádal spolu s Obchodním domem Zlín a Galerií Desítka.

Nejen budoucí nevěsty tak mohly během jediného dne na jednom místě získat přehled o nejnovějších trendech a nových kolekcích svatebních šatů pro nadcházející rok.

Na svatební show se vedle Svatebnění představily také svatební salony Svatka z Uherského Hradiště, Veronica z Uherského Brodu, zlínská Anastasia Wedding, salon Gabriela z Želechovic, zlínské Svatební studio Dany Svozílkové a Hanna, jež má své salony ve Zlíně a Valašských Kloboukách.

„Každý salon na show předvedl dvě desítky svých modelů, některé si pak přichystaly i ukázku dětského a pánského slavnostního oblečení,“ doplnila Heryánová.

Nové trendy

K vidění byly také ukázky kadeřnické a vizážistické práce zlínských kadeřnic a vizážistek. Představila se i přední fashion designérka Miriam Janásová, mj. vítězka soutěže Svatební šaty roku 2014.

Trendy roku 2022 podle ní směřují ke dvěma stylům. „Stále je oblíbený takzvaný boho styl, který se drží už několik let a má široké zastoupení v mnoha salonech. Jeho doménou jsou výrazné krajky. Druhý trend směřuje naopak k jednoduché eleganci, dominují mu nyní hladké, splývavé materiály s decentním zdobením nejen v bílé barvě, ale i v různých pudrových odstínech,“ uzavřela Heryánová.