Kromě dračího ovoce koupí lidé v sobotu v Tržnici Brno na Zelném trhu také třeba červené banány, mango, jackfruit či kávový bob. Většina druhů pochází z domoviny majitele firmy, a to z Ugandy. „Moje a další rodiny tam pěstují ovoce tak, aby bylo co nejvíc přírodní a bez chemikálií. Chutná mnohem lépe než ovoce z obchodu. Tady nakupuji české druhy, jakou jsou jablka a hrušky. Ty jsou výborné,“ dodává Kiganda.

Virunga jezdí do Brna zhruba jednou za dva měsíce, s návštěvností jsou prodejci spokojení. „Pořád ke mně na stánek chodí lidé, takže super. Nejvíce si kupují baby banány, protože jsou sladké a milují je hlavně děti. Nabízíme ale také burro banány, které chutnají po citrusech, nebo červené banány chutnající po jahodách,” vysvětluje jedna z prodavaček Klaudie Kubíčková.

Zkuste ochutnat

Kousek Afriky si domů odnese i Brňačka Lenka Vrtěnová. „Jsem tu poprvé a moc se mi to líbí. Vše je pohromadě a navíc mohu jednotlivé druhy přímo ochutnat, takže vím, co kupuji. Zatím jsem si vybrala kávový bob, dva druhy manga a dva druhy banánů. Zkoušela jsem i baobab, ale ten mi nechutnal. Nyní chci vyzkoušet durian, na který se moc těším,” prozrazuje žena.

Návštěvníci si mohou pořídit také třeba sušené ovoce, čokoládu nebo koření ze Zanzibaru. Na ochutnávku kuchaři nabízí grilované banány či čerstvě vylisovanou šťávou z cukrové třtiny