Inspektoři České inspekce životního prostředí se budou skládkou v nejbližších dnech zabývat. „Vyžádají si informace na úřadu městské části a dále podniknou i vlastní vyšetřování,“ uvedla mluvčí instituce Jana Jandová.

Firma Duarte Business, které pozemek patří, je v konkurzu. Podle informací ministerstva spravedlnosti uveřejněných na webu, bylo s představiteli firmy zahájeno insolvenční řízení. Na zástupce firmy se redakci nepodařilo získat žádný kontakt.
O zrušení skládky usilují i zástupci židenické radnice. „Bavili jsme se i ze zástupci inspekce, že firmě udělí pokutu. Ale to je komplikované, když je v úpadku,“ řekl místostarosta městské části Petr Kunc.

Protože pozemek nepatří městu, jsou možnosti jak mohou zástupci Židenic se skládkou bojovat jen omezené. „Můžeme zajistit, aby tam nechodili další lidé. Se začátkem zimy totiž řidiči mění pneumatiky a někteří je na místo odhazují,“ vysvětlil Kunc.

Skládkou se zabývají i úředníci brněnského odboru životního prostředí. Vyzvali zástupce společnosti k podání vysvětlení. „Po obdržení vyjádření rozhodnou o dalším postupu. Protože je skládka na soukromých pozemcích, nemohou zástupci města úklid zajistit,“ informoval mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Podle webu Zmapujto. cz, na kterém lidé upozorňují na černé skládky, jsou v Brně další dvě. V Trýbové a Vlhké ulici v Brně-středu jsou poházené odpadky.

Stovky lidí se rozhodli strávit Štědrý den ve společnosti zvířat v brněnské zoo. Dívali se, jak tygři dostali vánoční stromeček i krabici s překvapením. Lachtan si dal ryby. Lidé si vánoční atmosféru užili třeba díky perníčkům.
Dárek pro tygra na Vánoce? Místo masa dostal levanduli