„Osobně jsem zvyklý na výšky, dělal jsem i horolezectví. Pro ostatní to ale musí být adrenalin. Je to obrovská zkušenost, tancovat ve výšce,“ poznamenal člen skupiny Bezmasa crew Brno Igor Kalistratov.

Na pódiu se s ním vystřídali další čtyři tanečníci. Nad Brnem předvedli balet, breakdance, contemporary, swing a hip hop. „Tanečník musí cítit, kam až se může dostat a kde se může pohybovat. Navíc máme na sobě lano, je to těžké. Byli jsme ze začátku vyjukaní, ale teď jsme spíš odhodlaní udělat něco dobrého,“ shrnul Kalistratov.

Tanec nad Brnem zorganizovala společnost Media Age, která na letošní rok připravuje čtvrtý ročník taneční soutěže ve Vaňkovce. „Letos jsme chtěli propagační video udělat zajímavě. A tak jsme ho dostali na nejvyšší budovu v České republice,“ popsal Filip Svoboda, který má ve firmě Media Age na starost tým projektových manažerů.

Věž tepající ve tmě 

Na AZ Toweru tak vyrostlo pódium s osvětlením a DJ pultem. Na neobvyklém parketu vždy byli s tanečníkem i kameraman, DJ a osoba zodpovědná za jištění. „Zábradlí se zarovnalo tak, aby nebylo vidět. Jediné, co vyčnívá, je osvětlení. Což je i fajn optická zábrana pro tanečníky, že nevidí přímo dolů,“ dodal Svoboda.

Kromě osvětlení podél pódia prozařují dva reflektory i samotnou kovovou konstrukci na střeše budovy. Výsledné video vyobrazí tanečníky nad Brnem od západu slunce až do tmy, kdy nejvíce vyniknou světla. „Choreografie se skládá ze dvou skladeb a tlukotu srdce. Celá věž bude ve tmě tepat. Chceme se zaměřit na výšku, Brno a hru světel,“ prozradil.

Taneční soutěž, na kterou bude nové video lákat, se uskuteční ve Vaňkovce předposlední červnovou neděli.

„Na výstup i na samotnou akci se těšíme. Dělat takové projekty nás baví,“ řekl manažer obchodního centra Vaňkovka Tomáš Knop.