Jedná se o pobočku řetězce restaurací L'Osteria, který se zaměřuje na italskou kuchyni. Na pronájmu se dohodli majitelé české L'Osterie se zástupci developera CTP. Restaurace obsadí přízemí obou křídel Bochnera a také část přízemí budovy E. V Brně tak vznikne pátá pobočka L'Osterie v České republice.
„Nové zákazníky přivítáme už v létě příštího roku. Na celkové vnitřní ploše o rozměrech 720 metrů čtverečních nabídneme 230 míst k sezení a na zahrádce pak dvě stě míst na 220 metrech čtverečních,“ nastínil majitel L'Osterie Zbyněk Pokorný.
Nový nájemce je podle Lucie Valáškové ze společnosti CTP první v přízemních prostorách Bochnerova paláce. „V současné době jsou v Bochnerově paláci čtyři nájemci včetně L'Osterie. Ostatní nájemci mají v pronájmu kanceláře. V paláci evidujeme pouze volné poslední patro,“ zmínila.
Podle ekonoma Lukáše Kovandy může umístění na historicky známém místě podniku pomoci. „Prvořadé je samozřejmě jídlo, ale atmosféra a místo výrazně přispívá k celkovému prožitku, což se pak může odrážet i v ceně, kterou jsou chotní hosté zaplatit, a celkové poptávce. Návštěvníci restaurace jdou nejen za dobrým jídlem, ale i za atmosférou.“
Nevybroušený diamant
Bochnerův palác je jediným pozůstatkem bývalého textilního areálu Vlněna. I jemu hrozila demolice. „Zůstaly původní stropy i velmi dobře zachovaná původní fasáda včetně štuků. Dům měl ale velmi špatnou statiku. Byl to nevybroušený diamant,“ popsal před několika lety architekt Václav Hlaváček.
Za rekonstrukci Bochnerova paláce zaplatil developer přes sedmdesát milionů korun. V areálu bývalé textilní továrny Vlněna, kde skončila výroba v roce 1997, vzniklo v minulých letech i několik administrativních budov. Poslední je budova I s unikátní skleněnou fasádou.
Bochnerův palác vznikl v šedesátých letech devatenáctého století. „Postavil jej Josef Arnold v Přízově ulici v rozlehlém areálu vymezeném Mlýnskou a Přízovou a Ponávkou. V jedné z nejprůmyslovějších čtvrtí Brna,“ přiblížila Lenka Kudělková v Internetové encyklopedii dějin Brna.