Terasy poslouží k odpočinku matkám s kočárky, pěším i cyklistům, kteří mají na stezce prostory k odstavení strojů. „Kvůli rozporu s vodním zákonem se nám nepovedlo obě mola pomocí výmolů propojit tak, aby lidé mohli přes řeku přecházet,“ poznamenal architekt Oldřich Prokeš.

Podle náměstka brněnské primátorky Petra Hladíka je především pro léto výhodou rekreačních teras fakt, že leží ve stínu stromů. „Hlavní funkcí je tam rekreace. Břehy Svratky, Svitavy i Ponávky se snažíme lidem otevřít a poskytnout jim možnost přístupu k vodě,“ uvedl Hladík.

Zvelebení břehu Svratky se Brňané dočkají také mezi Komínem a Bystrcí. Ještě letos se tam dělníci pustí do úprav pravého břehu řeky. Stávající obtížně prostupnou cestu zprůchodní i třeba pro rodiče s kočárky, nebezpečné skalnaté úseky přejdou pěší po nově umístěných lávkách. „K projektu máme pravomocné uzemní rozhodnutí. Minulý týden jsme požádali o vydání stavebního povolení,“ informoval mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek.

Na podzim mají začít práce na revitalizaci Staré Ponávky u soutoku se Svratkou. Představitelé města nyní vypíšou veřejnou zakázku na stavební práce. Na jaře se pak dělníci mají pustit do vedlejšího úseku směrem ke komárovskému sídlišti.