„V Bruntále je dohodnuta koalice, která povede město v nadcházejícím čtyřletém období. Složení rady a vedení města ještě musí stvrdit zastupitelstvo, které se sejde na ustavujícím zasedání s největší pravděpodobností v úterý 30. října," uvedl Jiří Ondrášek s tím, že v návaznosti na volební výsledky a zisk mandátů v zastupitelstvu se na povolební spolupráci dohodly čtyři subjekty.

„Ty tvořily koalici už v uplynulém období. Jsou to Sdružení BRUNTÁL 2018 (v minulém období BRUNTÁL 2014), hnutí ANO 2011, PROZMĚNU a ČSSD," zmínil dále Jiří Ondrášek. Na základě dohody má podle jeho slov ve funkci starosty pokračovat Petr Rys, lídr za BRUNTÁL 2018. „V čele radnice stál uplynulých osm let, předtím byl místostarostou. Jeho zástupci budou Hana Šutovská z BRUNTÁL 2018 a Martin Henč z ANO 2011. V devítičlenné radě bude mít vítězný BRUNTÁL 2018 čtyři místa, hnutí ANO 2011 a PROZMĚNU po dvou a ČSSD jeden post," doplnil. Ke vzniku koalice se vyjádřil také starosta Bruntálu Petr Rys.

„Dohodu považuji za velmi dobré řešení pro Bruntál. Jednak proto, že je spravedlivá a respektuje volební výsledky, tedy přání a vůli našich spoluobčanů. A dále proto, že zajišťuje kontinuitu s předcházejícím volebním obdobím, kdy se čtyřčlenná koalice dobře osvědčila nejen při plnění společných cílů, ale také při stanovování priorit pro další období," uvedl Petr Rys a dodal: „Díky dohodě můžeme ve společné práci pokračovat, za což našim koaličním partnerům děkuji a na spolupráci s nimi se těším. Stejně tak věřím, že budeme nacházet společnou a konstruktivní řeč s většinou ostatních kolegů v zastupitelstvu, stejně jako se to dařilo doposud."