Byl to býk, který utekl na Moravu z jatek ze slovenské Holíče. „Přeplaval řeku Moravu. Když ho pak uviděl muž, který šel po hrázi, tak se před ním schoval na loď Konstancii,“ upozornila manažerka přístaviště Andrea Řičicová.

Býk pokračoval směrem do areálu kynologického klubu, když předtím potrhal ochranou síť hřiště na plážový volejbal. Na cvičišti pro psy už na čtyřistaosmdesátikilový kus dobytka čekali strážníci i policisté. „Na místo byli přivolaní, aby zabránili jeho pohybu do obydlené části města a eliminovali možnost ohrožení veřejnosti,“ sdělil policejní mluvčí Petr Zámečník.

Ilustrační foto.
Asfaltovou cestu ke kopečku v Mikulově nechtějí. Kameny ano

Jenže býk přeskočil téměř dvoumetrové pletivo. „Dokonce mě trochu trkl. Naštěstí neměl ostré rohy,“ oddechl si kapitán František Ondruš.

Býk následně zmizel v lese, kde se schovával. „Proto, že nebylo zřejmé, kde se pohybuje, tak jsme na místo vyslali i vrtulník,“ popsal Zámečník.

Policisté si přizvali také myslivce, který býka nakonec odstřelili. „Důvodem k odstřelu bylo to, že jej v této situaci nešlo jiným způsobem zajistit proti dalšímu pohybu do obydlené části a aby se zabránilo možnému útoku na lidi,“ dodal mluvčí.

Ilustrační foto.
Pachatelé na útěku, za mříže nechtějí