Ahmed Sultan bin Sulayem během své návštěvy jednoznačně stvrdil dlouhodobě budované partnerství mezi jednou z největších zón volného obchodu světa a Českou mincovnou, která v roce 2022 otevřela pobočku v Dubaji. Neustále se rozvíjející region Středního východu, který dobře zná a uznává české sklářství, se co nevidět přesvědčí také o kvalitách českého mincovnictví.

„Doslova zlatým hřebem českodubajské spolupráce a celé návštěvy se totiž stávají zlaté a stříbrné investiční mince, jejichž vzorky si Ahmed bin Sulayem osobně vyrazil,“ sdělila mluvčí České mincovny Lenka Klimentová.

Znojemsko se možná stane jedním z největším větrných parků na jižní Moravě. Výstavbě nahrává ekologie i ceny energií. Ilustrační foto.
Velký výkon. Na Znojemsku má vyrůst přes dvacet větrných elektráren. Víme kde

V reliéfu mincí, které splňují celosvětově uznávané standardy takzvaných „bullion coins“, se zrcadlí úspěchy, kterých Spojené arabské emiráty dosáhly v uplynulých padesáti letech. Portrét prezidenta Mohameda bin Zayeda al Nahyana je doplněn vyobrazením dechberoucího muzea Louvre Abu Dhabi, které dává emirátům punc světové kulturní destinace. Na druhé minci je vyobrazen viceprezident a premiér Spojených arabských emirátů Mohamed bin Rashid Al Maktoum a nejnovější Museum of the Future.

Zbrusu nové mince ze zlata a stříbra si budou moci zájemci ve Spojených arabských emirátech zakoupit po skončení posvátného měsíce ramadánu.

Cílem DMCC je podpora a usnadnění obchodu se zlatem v celosvětovém měřítku. Memorandum o vzájemné spolupráci proto Ahmed Sultan bin Sulayem a ředitel České mincovny Michal Drtina podepsali unikátním perem, do kterého je symbolicky zasazena právě zlatá mince.