"Kupovala jsem si u průvodčího lístek. Začal mít řeči, že jsem bez roušky. Sdělila jsem mu, že mám astma a rouška mi způsobuje značné zdravotní problémy," napsala na sociální síti Facebook žena se jménem Martina Zbořilová.

Po chvíli debat vlak zastavil v Modřicích, kde cestující čekali skoro dvacet minut. Do vlaku přišli čtyři strážníci a dva policisté. "Vystoupila jsem z vlaku, jeden státní mi sdělil, že jsem porušila zákon. Teď čekám a mám od průvodčího v peněžence lístek na částku 4600 korun," napsala.

Tisíc korun má podle zveřejněného lístku žena zaplatit za neoprávněné zastavení vlaku, dalších 3600 za osmnáct minut zpoždění. "Za záchrannou brzdu jsem nezatáhla," dodala žena.

Podle mluvčí Českých drah Gabriely Novotné průvodčí ženu upozornil. "Neprokázala se žádným zdravotním průkazem, astmatici navíc nejsou vyloučeni z povinnosti nosit roušku. Když ji průvodčí upozornil, že ji může z vlaku vykázat, říkala, že nevystoupí a s policisty si to vyřeší sama. Nedostala pokutu za cestu bez roušky, ale za zdržení vlaku," řekla Deníku Rovnost Novotná.