Ostravou se to zvláštními chodníky začíná vyjímat. U svinovského nádraží se lidem na černobílém pruhovaném chodníku dělají závratě. Teď si Ostravané stěžují na další chodníkový „výstřelek“. Jsou jím betonové obdélníky u Masarykova náměstí, které mají původně sloužit jako chodník. Kolemjdoucí si však nejčastěji krátí cestu přes trávu, nebo zelenou plochu raději obejdou dokola.

„Vždyť tady nevychází kroky. Buď musím dělat malé nebo obrovské,“ říká jeden z procházejících. Kroky na chodníku i podle redaktorů Deníku opravdu nevychází - pokud nejste dítě, nebo dlouhán s velkým krokem.

Na brněnském Dominikánském náměstí je od června nový vodní prvek. Jeho vzhled vyvolal zájem lidí a přidělili mu různé přezdívky
U tří vagín. Nová dominanta náměstí v Brně dostává od lidí různé přezdívky

Na jedné z ostravských skupin na Facebooku se objevila fotografie zmiňovaného chodníku s otázkou, proč lidé prochází kolem. 

Na odpověď nemusel autor příspěvku čekat dlouho, jelikož se pod příspěvkem sešly téměř dvě stovky komentujících, kteří si stěžovali, že na chodníku nevychází kroky a chůze po betonových plochách není ani zdaleka komfortní. „Pro malé lidi úplná paráda. Ten, kdo to vymyslel je pěkný kůň, co umí skákat překážky,“ napsala jedna z komentujících pod fotografii.

Piknik a odpočinek

„Základní myšlenkou koncepce návrhu je zachovat současné pěší trasy a v co největší možné míře travnaté plochy,“ řekla před dvěmi lety tehdejší náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Kuriózní sezení prožijí lidé cestující z brněnského hlavního nádraží. Posadit se mohou na lavičku s výhledem přímo na protější zeď.
OBRAZEM: Brno, bizárů plno: penis na náměstí a nově lavička s výhledem do zdi

„Chodníčky budou narovnány do pravidelného kříže a jejich nevhodný asfaltový povrch nahradí velkoplošná betonová dlažba s lemem z drobné kostky, tím umožní vsakování dešťové vody. Nově položený kobercový trávník bude snášet nízké sekání a větší pohyb a může tak sloužit pro piknik a odpočinek,“ dodala náměstkyně Šebestová.

Zda má chodník sloužit spíše jako designový prvek či plnohodnotný chodník je otázkou. Někteří z komentujících na Facebooku však chodník pojali s humorem: „Co remcáte, máte tam lavičku. Můžete si v půli zběsilé cesty odpočinout.“