Více než pět milionů korun bude stát demolice červeného hotelu u Kamencového jezera. Chomutov chce proto žádat o dotace na jeho zbourání. Pokud bude úspěšný, mohl by se do demolice nevábného objektu pustit ve druhé půlce příštího roku.

„Stavba splňuje podmínky výzvy ministerstva pro místní rozvoj na demolici budov. Ze stejných peněz se například v současnosti likviduje opuštěný panelák v Chanově," informoval mluvčí magistrátu Jan Rödling. Žádost o dotaci musí ještě schválit zastupitelstvo. Pokud vše dobře dopadne, město by mohlo získat většinu potřebných financí a začít s bouráním v druhém pololetí. „Uvolněný prostor chceme využít jako klidovou zónu," doplnil mluvčí.

O záměru města zdemolovat hotel U Jezera informoval Chomutovský deník jako první už v září (článek najdete ZDE). Tehdy město teprve hledalo nejvhodnější dotační titul, který by pomohl pokrýt náklady na likvidaci. Snaha o oživení jeho vzhledu a provozu by se nevyplatila spolykala by desítky milionů korun. Do hotelu se totiž léta neinvestovalo, jeho konstrukce je zastaralá a budova navíc obsahuje nebezpečný azbest.

Hotel, který svým zastaralým zevnějškem připomíná spíše ubytovnu, než solidní ubytovací zařízení, je zavřený už tři roky. Dříve nějaký čas také jako ubytovna fungoval. Turisté raději dávali přednost ubytování v kempu a chatkách přímo v přírodním prostředí areálu jezera.
Chomutovanům hotel chybět nebude, jak se dá vyčíst z reakcí, kterými doprovázejí zprávu o chystané demolici na facebookovém profilu města. „Konečně dobrá zpráva," napsal Petr Šustr. „Přikláním se k demolici," podělila se o svůj náhled Kateřina Šárová. „Kéž by!" přivítala zprávu o připravované demolici a úmyslu města zřídit tam klidovou zónu Juta Francis. „Ovšem není to jediné torzo hyzdící Chomutov," podotkla.