Zima komplikoval dopravu na Vysočině. Řidiči měli problémy na vysočinském úseku dálnice D1, zejména u Humpolce a Větrného Jeníkova. „Na 85,5 kilometru ve směru na Brno se střetla nákladní vozidla,“ uvedla mluvčí policie na Vysočině Dana Čírtková. Při noční nehodě čtyř kamionů zemřel jeden z řidičů a další utrpěl lehké zranění, dálnice zůstávala i ve středu ráno uzavřena ve směru na Prahu. 

Další auto narazilo do svodidel u Velké Bíteše na 164. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. Řidiči bourali také na dalších silnicích v kraji, u obce Krátká Ves na Havlíčkobrodsku se podle policie srazila čtyři auta.

Sníh zasypal Česko. Komplikace v dopravě způsobil už během úterního dopoledne:

Sníh komplikoval dopravu v celém Pardubickém kraji
Dopravu v Česku zkomplikovalo sněžení. Bez proudu zůstaly domácnosti i nemocnice

Problémy byly i v dalších regionech republiky. Nový sníh zkomplikoval během úterního večera i dopravu na severu Olomouckého kraje.

„Zasahujeme na čtyřech místech u dopravních nehod. Ve Vidnavě řešíme autobus v příkopu. Ve Vápenné na I/60 blokuje komunikaci uvízlý kamion, silnice je uzavřena u Jeskyní Na Pomezí. Ve Zl. Horách zasahujeme u nehody autobusu a kamionu,“ uvedli olomoučtí hasiči na síti X.

Obě auta po střetu bylo nutné vyprostit, stejný postup museli hasiči zvoliz také u Hraběšic, kde sjela dvě auta u Hraběšic  mimo vozovoku a uvízla ve sněhu.

Události v Olomouckém kraji se obešly bez zranění.

Řidiči uvízli v kopci

Odpoledne a večer komplikovalo husté sněžení a náledí také dopravu na Chrudimsku. Problémy měli hlavně řidiči nákladních automobilů, kteří uvízli v kopcích. Kolony hlásily třeba silnice I/37 mezi Slatiňany a Trhovou Kamenicí, kde kamiony ucpali cestu úplně.

„Je to hrozné jedu do Hlinska a už tady čekám přes půlhodiny a nevím kdy se tam vůbec dostanu,“ řekl jeden z řidičů.