"Teď je loď v surovém stavu. Musíme provést dokončovací práce, například se na ni umístí historická kajuta. Je to originál z roku 1955, kdy ji naši pracovníci zde v loděnici postavili," uvedl ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Dodal, že aby se na ní lidé mohli svézt, musí loď projít zkouškami plavební správy. Předpokládá, že na vodu se dostane v červenci.

Moskva, Dallas? Rozhodnou Brňané

Loď se původně jmenovala Moskva, v roce 1992 byla přejmenována na Dallas podle nového partnerského města. Vody přehrady brázdila do roku 2011, kdy byla odstavena a jméno Dallas později převzala jiná loď dopravního podniku.

Nové jméno loď tedy zatím nemá. Po opravě se podnik chtěl vrátit ke jménu Moskva, některým zástupcům města se ale název nelíbil. Název tak vybírali Brňané v anketě, která skončila v neděli. "Je dobře, že rozhodnou lidé," doplnil Havránek.

Zástupci vedení města výsledky vyhlásí ve středu. "Máme výstup z online hlasování, ale chybí ještě výsledky z hlasování fyzického. Protože některé pobočky knihoven, kde se dalo hlasovat, jsou otevřeny jen některé dny v týdnu, kompletovat to budeme ve středu," uvedl náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.