Omezení v místě demolice začalo na dálnici už kolem 17:00, kdy doprava v obou směrech kolem 116. kilometru D1 byla stahována do jednoho jízdního pruhu. V neděli od 10:00 do 19:00 bude doprava na dálnici mezi 115. a 116. kilometrem omezena z důvodu dokončovacích prací.

Čtěte také: Kolony na dálnici D1: řidičům pomůžou i speciální plovoucí vozy

"V souvislosti s uzavírkou apelujeme na řidiče, aby dbali pokynů policistů, aby se řídili dopravním značením a po objízdných trasách jezdili opatrně a chovali se ohleduplně, aby nedošlo k žádným mimořádným událostem nebo dopravním nehodám," řekla Čírtková.

Práce na modernizaci dálnice u Jihlavy stavbaři po zimní přestávce obnovili koncem minulého týdne. Opravy šesti kilometrů dálnice mezi Jihlavou a Velkým Beranovem začaly loni na podzim. Rekonstrukce bude stát skoro 590 milionů korun bez daně, dokončena by měla být v červnu 2018.

Opravy už se po zimě rozběhly také na D1 mezi Velkou Bíteší na 162. kilometru a Devíti kříži na 168. kilometru. Poprvé letos dělníci v tomto úseku pracovali poslední únorový víkend, kdy na 164,5. kilometru D1 pokládali nosníky pro nový dálniční nadjezd. Uzavřen kvůli tomu byl na osm hodin směr na Brno. Dálnice nebyla průjezdná od sobotních 22:00 do 06:00 v neděli. Na objízdné trase nevznikly v dopravě problémy.

Nepřehlédněte: Unikátní stavba: Budvar buduje most pro palety plné piva