Dálnice je mezi sjezdy 168 a 178 uzavřená od sobotních 18.00 do nedělních 8.00. Před uzavírkou byl navíc provoz šest hodin obousměrně zúžený do jednoho jízdního pruhu, stejně tak tomu bude v neděli ráno po otevření.

Firma demontuje provizorní most mezi Domašovem a Javůrkem. „Termín demontáže jsme po dohodě s ŘSD zvolili s ohledem na předpokládaný mírnější víkendový provoz. Zároveň chceme využít celkové uzavírky k montáži prefabrikovaných nosníků na jednom z dalších nadjezdů," uvedl vedoucí projektu Jiří Zapadlo.

Už v úterý firma ve stejném úseku zprovoznila dva nové nadjezdy. Mosty nahradily staré, které spolu s třemi dalšími stavbaři zbořili na jaře.

K nehodě dvou aut vyjížděli v sobotu krátce po dvanácté hodině policisté, hasiči i zdravotníci. Auta se srazila v brněnské ulici Milady Horákové u křižovatky u náměstí 28. října.
OBRAZEM: Nehoda dvou osobních aut blokovala dopravu v ulici Milady Horákové

Metrostav chce do konce roku stihnout ještě přípravné práce na budování dvou nadchodů pro zvěř. Oprava více než desetikilometrového úseku má být hotová příští rok. Celkové náklady přesahují 1,7 miliardy korun.

Dělníci na přelomu dubna a května při dvou víkendových nočních uzavírkách snesli k zemi pět mostů. "Dva nové nadjezdy jsme stihli postavit za necelých sedm měsíců. Všechny jsou dvoupolové, mají prefabrikované nosníky a monolitickou nosnou konstrukci. Zbylé tři dokončíme v příštím roce," řekl Zapadlo.