„Byli to různí sportovci z různých sportovních klubů,“ řekla ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová České televizi. Nákazu si z večera odneslo hned 15 z nich. Mezi jejich kontakty se pak potvrdily další případy onemocnění. Celkem se podle hygieniků nakazilo 68 osob.

V karanténě je 121 lidí. především rodinných příslušníků a spoluhráčů nakažených. Dalších 80 až 100 by mohlo následovat. "Počet vydaných karantén pro nově hlášená onemocnění ještě není zpracován. Klub je uzavřen, proběhla dezinfekce prostor," uvedla ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová.

ČFL: Sparta Praha B (v rudém) - Jiskra Domažlice (v bílomodrém) 3:1 (1:1.
Koronavirus se šíří pražskými kluby. Hráči se měli nakazit na párty

Zrušené soustředění

Mezi nemocnými jsou fotbalisté rezervních týmů Sparty, Dukly a Bohemians. Jejich mančafty tak musely zrušit svůj plánovaný program.

Sparťanské béčko mělo odcestovat na soustředění do Písku. Na jih Čech se však nakonec nevydá. Dukla pak musela přistoupit k přerušení přípravy výběrů do osmnácti a devatenácti let. Béčko vršovického celku přijde o sobotní střetnutí se Znojmem. „Situace nijak neovlivňuje A tým Bohemians,“ ubezpečil klub své fanoušky.

Kromě fotbalistů se měli nakazit také extraligoví florbalisté pražských Black Angels, Sparty a Karlových Varů.

„Většina našich hráčů, kteří šli na testy na covid-19 a navštívili té noci klub, se vrátili s pozitivním testem. Jsou ale bez příznaků,“ řekl portálu tn.cz trenér klubu Black Angels Tomáš Janeček.

Mimořádný případ

Koronavirus zřejmě sportovci chytili od jedné dívky. "Můžeme potvrdit, že minulý týden navštívilo klub děvče, které zřejmě mělo nákazu covid-19,“ sdělili zástupci Techtle Mechtle.

Metro v době koronaviru.
Metro a lidé bez roušek: pražští strážníci to většinou vyřeší domluvou

Bar následně zkontrolovala Hygienická stanice hl. m. Prahy. "Přesto byl prostor pro jistotu vydezinfikován na vyšší úroveň, než je vyžadováno,“ dodalo vedení vinohradského nočního podniku.

Více než šest desítek nakažených kvůli jedné akci je v Praze podle Zdeňky Jágrové mimořádný případ. Například v uplynulém měsíci se v hlavním městě počty nově zaznamenaných případů covidu-19 za celý týden pohybovaly mezi 60 a stovkou.