K jejich odkoupení a zbourání přistoupilo město poté, co se z lokality stal oblíbený azyl bezdomovců a jedna obrovská černá skládka. Na její stále se opakující likvidaci Sokolov vynakládal stovky tisíc korun ročně.
Dělníci museli při demolici většiny garáží pracovat opatrně a většinu prací dělat ručně. Stalo se totiž, že garáž určená k demolici sousedí s tou, která zůstane na místě i nadále. Proto to na místě vypadá jako při bombardování. Jedna nemovitost stála, z druhé zbyla jen hromada suti.
Dělníci vyváželi odpad z garáží a jejich okolí do přistavených kontejnerů, které se střídaly jako na běžícím pásu. Naplnit je, nebyl totiž žádný problém. "Odpadu je tu dost a a dost. Krom toho v okolí se objevil další, který byl nashromážděný v garážích," říká dělník, který garáže vyklízel.

"Garáže měly vylámaná vrata a byly plné odpadu. Černé skládky jsou všude kolem. S tím se opakovaně v této lokalitě potýkají Sokolovské technické služby. Nepomohla ani nainstalovaná závora. Pyramidy z použitých pneumatik se tam objevovaly znovu a znovu," potvrdil místostarosta Sokolova Jan Picka.
Vytrvalí obyvatelé
Občas je vidět z lokality stoupající dým. Mezi lidmi bez domova se stále najde pár jedinců, kteří hledají místo, kde přespat. Na otázku co tam dělají, nechtějí odpovídat.
Několik majitelů už před lety rezignovalo a své garáže městu vrátili. Pokud jsou totiž v neutěšeném stavu, tlačí na ně stavební úřad, aby zjednali nápravu. Poté město nabídlo za jednu garáž 10 tisíc korun. Prodali další majitelé.
Na několika garážích se řešila exekuce. Jiní majitelé městu neodpověděli, protože o situaci možná ani nevědí. Zbytek vlastníků čeká nebo licituje o větší cenu. Mají však smůlu. Město ji zvyšovat nehodlá, bylo by to podle informací z radnice nefér vůči ostatním.
Zrovna tak město nepočítá s tím, že by vyplatilo zpětně 10 tisíc korun lidem, kteří městu vrátili svou garáž v Jižním lomu zdarma, aby se zbavili starostí a problémů, které v lokalitě panují.