Dnešní demonstrace proti vládním opatřením se měla původně konat na ohlášeném místě, tedy Václavském náměstí. Zde se také asi čtyřicet účastníků sešlo. Po rozpuštění poměrně krátké akce, se ale někteří vydali na nepovolený pochod metropolí. 

Most Legií. Ilustrační foto.
Hradby, mříže na noc či mýto na mostech. Jaký byl „lockdown“ v Praze bez covidu

Několik desítek lidí zamířilo na Palackého náměstí, kde stejně jako předtím na Václavském náměstí, proběhlo pár proslovů. Potom účastníci vytvořili na zemi křídami nápis „Za oběti neschopné vlády“. Objevila se zde i dvojice fotbalových fanoušků v kuklách, která několikrát odpálila zábavní pyrotechniku. Posléze mladíci pokřikovali na policisty a vyzývali na souboj.

Zdroj: Youtube

Z Palackého náměstí skupina zamířila přes Výtoň na Albertov, kde jeden ze zakuklených mužů spolu s přítomnou ženou napadl a zranil policistu. Oba byli zadrženi a převezeni na policejní služebnu. Další tři osoby byly zadrženy kvůli neuposlechnutí výzvy. V jednom případě už na Václavském náměstí, dva lidé potom na Albertově. 

Policisté kontrolovali chodce 

Na celou akci dohlíželi policisté z kriminální i pořádkové služby. Například v Opletalově ulici vedoucí k Václavskému náměstí i u výstupu z metra na Muzeu kontrolovali chodce a pro vstup na náměstí požadovali doklad o trvalém bydlišti v hlavním městě či jiný vážný důvod setrvávání v něm. 

Pietní místo za oběti covidu vzniklo na Staroměstském náměstí v Praze.
Křížky zaujaly i v zámoří. Na „Staromáku“ truchlící přidávají vzkazy a modlí se

Od 1. března platí v republice v rámci protikoranavirových opatření mimo jiné i tvrdý lockdown. Cestování mezi okresy je možné pouze na základě formuláře, který dotyčného opravňuje k překročení hranice.