"Šlo hlavně o čerpání vody, zejména v oblasti Hlučínska jsme pak také odklízeli nánosy bahna," uvedl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. 

Vše se obešlo bez zranění osob. "Dvě osoby – chlapec a seniorka – byly evakuovány z rodinného domku do bezpečí a sucha v Šilheřovicích v okrese Opava. Většina zásahů se odehrála po 20. hodině a skončila do středeční půlnoci, v Šilheřovicích, Hati a Píšti se bude ve čtvrtek pokračovat s odklízením nánosů bahna v domech i na silnici," pokračuje mluvčí hasičů. 

Na čerpání vody a odklízení bahna ze dvou přeteklých rybníků, která zatopila několik desítek domů v Šilheřovicích podél Šilheřovického potoka, se od středečního večera podílelo devět jednotek hasičů, včetně jednotky HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Hlučín (JSDHO: Šilheřovice, Markvartovice, Ludgeřovice, Vřesina u Opavy, Antošovice, Hošťálkovice, Bobrovníky a Hlučín). Pokračovat se zde bude v odklízecích pracích ve čtvrtek.

Pět jednotel profesionálních hasičů vyjelo ve středu večer do Městské nemocnice v Bohumíně. "Ze sklepa s elektrorozvodnou musely odčerpat zhruba vodu, která dosahovala až metrové výšky. Zásah hasičům zabral víc než dvě hodiny," dodal mluvčí hasičů.