Kvůli vytrvalým dešťům jsou kořeny v rozmáčené půdě nestabilní, a navíc příchod dešťů provázel také silný vítr. Polští hasiči s motorovými pilami na odbočce k Mokre-Kolonii směrem na Radyni odklízeli větve ze silnice, aby zde obnovili provoz. Mezitím čeští i polští řidiči čekali v kolonách, až se průjezdnost obce podaří obnovit. Někteří nedočkavci už se vydali hledat objížďku přes Radyni.

Víkendové srážky v okrese Bruntálu zatím povodněmi nehrozí. „Aktuální prognózy ukazují, že řeky Opava i Opavice by v Krnově neměly dosáhnout povodňového stavu. Bdělost je ovšem rozhodně na místě," komentoval víkendovou předpověď starosta Krnova Tomáš Hradil.

Ilustrační foto ze zásahu ZZS Moravskoslezského kraje.
Muže pracujícího v lese na Bruntálsku zavalil padající strom

Městské informační a kulturní středisko MIKS Krnov oznámilo, že dobročinná akce Dobré srdce Krnova, která se měla uskutečnit v sobotu 5. srpna, byla kvůli počasí přeložena na neděli 20. srpna. Místo i čas zůstávají stejné: od 15 do 20 hodin v parku u krnovských Městských lázní.

„Vzhledem ke zhoršující se předpovědi na víkend jsme byli nuceni přistoupit k posunutí termínu. Stěžejní částí programu jsou zvířata a účinkující v historických kostýmech, nepříznivé počasí by tak mnohým z nich neumožnilo vystoupit,“ vysvětluje programová pracovnice Jana Mojžíšová. 

Spadlý strom, ilustrační foto.
Na projíždějící automobil na Bruntálsku spadl strom

Letos bude výtěžek z dobročinné akce i ze stejnojmenné sbírky věnován Anežce Synkové narozené v roce 1999, které byla diagnostikována dětská mozková obrna, epilepsie a slepota. Získané prostředky chce její rodina využit na pořízení speciálního polohovacího zařízení pro sezení a vertikalizaci, díky kterému by Anežka nemusela trávit většinu času vleže. Přispívat můžete už nyní do kasiček v turistickém informačním centru a na Městském úřadu Krnov.