Podle primátora města Martina Novotného by radnice do budoucna chtěla v každé městské části kvalitní plochu pro děti. Výstavba by měla vyjít zhruba na deset milionů korun. Místní záměry města vítají.

Průlezky a skluzavky?

„Rozhodně jsem z toho nadšená. Nic takového tu není. Je tady hodně nových rodin i s dětmi, takže to je jen dobře,“ řekla Olga Kopečková, která by na novém dětském plácku v Nemilanech uvítala lanové průlezky a skluzavky. „Z pískoviště, houpačky a klasické skluzavky má radost každé dítě,“ dodala nadšená maminka dvou dětí.

Jediné místo, kde se dá v Nemilanech sportovně vyžít, je hřiště místního Sokola. Zde se nachází několik dětských atrakcí. Ty jsou uvnitř sportovního areálu vedle travnatého hřiště na malou kopanou, dokola jsou obehnané plotem. Z druhé strany jsou odpadkové koše a kontejnery „Už dvanáct let se snažíme nějak podpořit děti. Jsem rád, že nám město vyšlo vstříc. Je to určitě dobrá věc,“ řekl Radomír Děreš, předseda fotbalového klubu Nemilany a Sokola.

Investice deset milionů

Radnice investuje ročně do deseti hřišť. Lokality vybírá tak, aby v každé městské části byly kvalitní herní plochy. Na příští rok jich vybrala dvanáct. „Někde jsou dožívající herní prvky, někde jen zelená louka. Nejnákladnější herní plocha bude u Michalského výpadu,“ uvedl primátor města Martin Novotný. V lokalitě je totiž staré dopravní hřiště, které se bude muset odstranit, což zvýší stavební náklady.

Příští rok by chtěl magistrát do oprav či vybudování areálů pro děti investovat deset milionů. „Rekonstrukce by měly stav herních ploch zlepšit a zkvalitnit. Nové hřiště postavíme například v areálu základní školy Holečkova, které bude potom přístupné veřejnosti, v parku v Nemilanech či na Západní ulici,“ informoval primátor. Děti se mohou těšit také na opravená hřiště ve Smetanových sadech na místě bývalého minigolfu, na Kaštanové ulici, kde jsou herní prvky ve špatném stavu, nebo na vylepšený sportovní areál při Základní škole Terrerova.

Letos v červnu radnice zkolaudovala dvanáct nově opravených či vybudovaných hřišť. V září pak vybrala další dvě lokality – Slavonín a Topolany, kde by do konce roku měla opravit další dvě herní plochy.

Seznam lokalit, kde chce radnice příští rok opravit nebo vybudovat dětské hřiště

1. Smetanovy sady
2. ulice Kaštanová
3. hřiště při ZŠ Holečkova
4. Nemilany – park
5. Týneček
6. ulice Balbínova
7. hřiště při ZŠ Terrerova
8. hřiště „Orlák“
9. ulice Západní
10. ulice Bendlova
11. ulice Michalské stromořadí
12. ulice Bieblova u MŠ

Lucie Bukvová, Veronika Kolesárová