„Mluvil jsem s náměstkem, v pondělí 26. června bychom měli vědět více ohledně plánované demolice,“ informoval tiskový mluvčí novoměstské nemocnice Petr Hladík.

Jak zároveň poznamenal, prostory pavilonu jsou už kompletně vystěhovány. „Všechny ambulance včetně lůžkové části dětského oddělení fungují v náhradních prostorách,“ dodal Hladík.

Odborné ambulance naleznou návštěvníci zdravotního zařízení v budově lékárny ve spodní části nemocnice, ORL ambulance je umístěna na kožním oddělení a dětská neurologie v ambulantním traktu interny. Kardiologická ambulance má pak dočasně své místo v prostorách gynekologie. Dětské pacienty s chirurgickou diagnózou ošetří lékaři v hlavním chirurgickém pavilonu a lůžková část dětského oddělení, která byla přemístěna jako poslední, je nyní ve třetím patře gynekologicko-porodnického pavilónu.

Budova dětského oddělení, na jejímž místě vyroste nový moderní pavilon, se měla začít bourat už počátkem dubna, ale podle mluvčího novoměstské nemocnice Petra Hladíka se protáhlo výběrové řízení na zhotovitele prací. To potvrdila také Jitka Svatošová, mluvčí Kraje Vysočina. „Zatím nebylo ukončeno výběrové řízení na zhotovitele demolice i stavby. Soutěžíme pohromadě,“ vysvětlila Svatošová.

Stávající pavilon pochází z 50. let minulého století a je nyní nejstarší v nemocničním areálu novoměstské nemocnice. Objekt je ve špatném stavu a nevyhovuje současným technickým a provozním nárokům. Původně se počítalo s jeho rekonstrukcí a přístavbou, ale poté se ukázalo, že přestavba by vyšla dráž než demolice a výstavba nové budovy. Pavilon za zhruba sto milionů korun v režii Kraje Vysočina má být postavený do konce roku 2018. Lůžková kapacita dětského oddělení se tím zvýší ze stávajících 25 na 33 lůžek v jednolůžkových až čtyřlůžkových pokojích.