Pozemky v údolí Špraňku získal Richard Morávek  za 1,4 milionu korun. ÚZSVM obdržel více nabídek. ,„Ve výběrovém řízení s aukcí na prodej 25 pozemků v katastrálním území Vojtěchov u Konice jsme obdrželi dvě cenové nabídky,“ potvrdil mluvčí ÚZSVM Radek Ležatka.

„Předmětem výběrového řízení nebyl komplex budov s pozemky, ale pouze pozemky, které byly v dané době ve vlastnictví České republiky a se kterými byl příslušný hospodařit ÚZSVM,“ upřesnil.

Privátní investice

Jediným kritériem byla cena a nejvyšší podaná nabídka na odkoupení pozemků činila 1,4 milionu korun. „Kupní smlouva na prodej 25 pozemků byla uzavřena s panem Richardem Morávkem,“ potvrdil Ležatka.

Nový vlastník plány s areálem v malebném údolí nedaleko Javoříčských jeskyní blíže nespecifikoval. „Jelikož se jedná o privátní investici pana Morávka, nebude s k tomu vyjadřovat,“ sdělil mluvčí olomouckého developera Juraj Aláč.

Chátralo to dost dlouho

Sousedé o akvizici podnikatele vědí. „Víme, že to koupil majitel Šantovky, ale neznáme ho. V Šantovce jsme nikdy nebyli,“ usmáli se sedmdesátníci z Vojtěchova, kterým patří lesní pozemky v sousedství léčebny.

„Uvidíme, co tady bude. Chátralo to dost dlouho,“ dodali. O osudu kdysi vyhledávané ozdravovny, kde se ročně léčilo i přes 600 dětí, spekulují také výletníci. Trasa z Vojtěchova na Špraněk vede těsně vedle areálu.

„Ideální by byl domov pro seniory. Hned bych si rezervovala místo. Vlastně pět,“ spočítala účastníky velikonoční výpravy z Uničova paní Milada. Vedení obce se o osud areálu v poslední době nezajímalo.

"Do katastru jsem se nedíval, jde to mimo nás. Je dobře, pokud se toho někdo chopí a areál najde smysluplný užitek, který nebude narušovat život ve Vojtěchově," reagoval starosta Hvozdu Josef Šmíd.