„Jednou jsem přijel na faru do Bludova a na lavičce v přízemí ležely tyto čtyři obrazy. Byla u nich cedulka, že je to dar ke Kostelíčku Božího Těla. Byl jsem tím překvapen. Je to důkaz, že kostelíček mají lidé rádi a rádi sem chodí,“ popsal bludovský farář Otto Sekanina.

Nejedná se přitom o první takovou událost. Již v minulosti se podobným způsobem dostala do kostelíčka socha svaté Rozálie.

Pouť začala v pátek 31. května eucharistickým průvodem a bohoslužbou. V sobotu 1. června ke Kostelíčku zamířili příznivci řemeslných piv. Ochutnat mohli produkty sedmi vesměs malých pivovarů.

Na nedělní dopolední poutní bohoslužbu navázal doprovodný program v podobě malého jarmarku a občerstvení. Pro přítomné vyhrávala kapela Moravští muzikanti, skauti z Rudy nad Moravou připravili pohádkový les.

Oprava nádrží i renovace varhan 

O poutní místo pečuje Spolek pro Kostelíček Božího Těla. Letos opravil dvě nádrže na vodu u kapličky Panny Marie. Nádrže, které jsou kulturními památkami, byly původní.

V jedné se shromažďovala voda k pití, druhá sloužila k mytí nohou.

close Pouť u Kostelíčka Božího Těla nad Bludovem 2. června 2024. info Zdroj: Deník/Petr Krňávek zoom_in

Největší akce spolku je renovace varhan z kostelíčka, která letos směřuje do finiše. „Zahrají v příštím roce, pravděpodobně poprvé na pouti ke svaté Rozálii,“ doplnil Karel Směšný ze Spolku pro Kostelíček Božího Těla.