Podle outletového pravidla musí být cena stejného zboží minimálně o třicet procent nižší než v běžných obchodech. Někteří prodejci ještě slevy u příležitosti otevření navýšili. Parkoviště s kapacitou 800 míst se začalo plnit od půl desáté. Zhruba v 10.15 bylo obsazeno z více než z poloviny. Další nakupující dorazili novou autobusovou linku číslo 32.

„Přivedla nás tady zvědavost. Chceme se podívat, co zde vlastně je. Za ničím konkrétním jsme nešli,“ řekl Deníku Vladimír Tománek (63 let) z Olbramovic, který do outletu přijel s manželkou.

Situaci zdramatizovala sanitka

Situaci na místě monitorují policisté a strážníci. Vše zatím probíhá bez větších problémů. Pouze řidiči na příjezdu z Hlučína do Ostravy si na nové světelné křižovatce u outletu musejí počkat déle, než byli v tuto dobu zvyklí. Brzdí je řidiči, kteří ve směru z Ostravy odbočují doleva do obchodního centra a mají zelenou. V jednu chvíli se kolona čekající v odbočovacím pruhu do outletu dostala až k mostu přes dálnici D1 a zastavila tak i vozy, jejichž řidiči chtěli pokračovat rovně.

Situace se zdramatizovala ve chvíli, kdy ve směru z Hlučína jela rychlá záchranná služba se zapnutými výstražnými znameními. Řidič sanitky ale komplikovanou situaci zvládnul a mezi auty bravurně prokličkovat.

Policisté zatím dopravu řídit nemuseli. Hlavní nápor se očekává odpoledne a v podvečer.