Město poskytlo za symbolickou částku pronájem prostor jednoho, dnes nevyužitého křídla Základní školy v Šestidomí pobočce fakulty ČVUT Praha a také Slezské univerzity v Opavě.

Zástupci vedení města o tom v úterý informovali novináře. Zájemci o vysokoškolské vzdělávání tak získávají zajímavou příležitost využít této možnosti, aniž by museli dojíždět do velkých měst. Fakulta ČVUT zahájí denní, dálkové a kombinované studium oborů v oboru elektrotechniky. „Na vzdělávání studentů se přitom budou významným způsobem podílet i firmy, které jsou zaměřené na elektrotechniku a na území našeho města působí,“ uvedl místostarosta Tomáš Hendrych.

Studium podpoří odborníci z místních firem

„Dodají například své odborné pracovníky, kteří budou učit studenty v kombinovaném studiu. Vítají totiž hlavně to, že fakulta bude produkovat jejich potenciální zaměstnance,“ dodal Hendrych. Do studia na této fakultě nastoupí od září více než padesát nových studentů.

Slezská univerzita, která již v regionu působí, a to v Úpici, otevře letos v Trutnově na Šestidomí dálkové studium sociálně právního oboru. „Je určeno především pro vzdělávání úředníků státní správy a samosprávy,“ dodal Tomáš Hendrych.

Pro studenty denního studia bude ubytování zajištěno ve spolupráci se Střední odbornou školou a SOU Volanovská na jejich internátě. „Očekáváme, že půjde zhruba o deset lidí. Denní studium na pobočce fakulty ČVUT totiž využijí hlavně místní, pro které je také určeno, aby nemuseli nikam dojíždět,“ dodal místostarosta.

Zatímco na ČVUT se školné zatím platit nebude, na opavské Slezské univerzitě je studium zpoplatněno.