Fotografování se Korda věnuje desítky let. „První fotka mi v novinách vyšla v šestnácti letech, byla z orientačního běhu. Nejvíc fotím reportáže a dokument, a jelikož se v Břeclavi, vyjma fotbalu a hokeje, sportu nikdo moc nevěnoval, našel jsem si právě tohle téma,“ říká.

Třicet let fotí volejbal, přes hledáček se dívá také na cyklistiku, sportovní tanec i gymnastiku. „Dobrá fotka je taková, která současně vystihne příslušný sport a současně zachycuje a předává nějakou emoci,“ popisuje svoje měřítko kvality.

Putovní fotografické výstavě, která je věnovaná projektu Kořeny osobností, patří náměstí Míru v Mělníku celý měsíc až do konce března.
Svůj strom zasadil Havel i dalajláma. V Mělníku probíhá putovní výstava

Zajímavý je podle něj každý sport. „Jen člověk potřebuje trochu času, aby se seznámil s pravidly a zažil si ho a získal inspiraci z toho, jak daný sport fotí jiní. Když pak fotíte podruhé a potřetí, už víte, kam se postavit, a máte šanci najít něco nového,“ říká břeclavský fotograf.

Ke svému koníčku se dostane, když zrovna nepracuje. „Na lodích jsem začínal v jednadvaceti, posledních deset let jsem většinou na nákladních lodích na řekách v Německu a u holandského pobřeží. Na lodi si odpočinu od problémů doma, doma zas od těch lodnických,“ usmívá se.

Břeclavská výstava je jeho první větší tematická, celkem čtvrtá. Potrvá do 26. května.

Spisovatelka Dana Emingerová
Dana Emingerová: Chcete-li dobře psát, musíte jít odvážně s kůží na trh