V průběhu charitativního muzikantského večera, který už potřetí mistrně skloubilo slovem duo Barbora Černošková a Filip Tomsa, byly jeho návštěvníkům, divákům a posluchačům sdělovacích prostředků představeny dva projekty.

Nadační fond ADIUVARE, který založil olomoucký arcibiskup Jan Graubner, ale také CHARITA SVET pro kliniku u Sherfadinu v Iráku, kde při léčbě uprchlíků pomáhá brněnská arcidiecézní Charita. Lidé dobré vůle na ně přispěli částkou půl milionu korun, která bude mezi ně rozdělena.

Celkový výtěžek z dárcovských SMS zpráv a jiných finančních darů ale činí jeden a půl milionu korun.

Večer lidí dobré vůle, který měl svoji noblesu a vysoký standard, byl nejen plný dobrých skutků, ale i pěveckých a muzikantských hvězd.

Stálicemi muzikantského svátku, který si nenechalo na Velehradě ujít 23 tisíc lidí, byli Jiří Pavlica s Hradišťanem, Filharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína pod taktovkou šéfdirigenta Stanislava Vavřínka a pěvecký sbor Stojanova gymnázia Velehrad.

Pódium i nádvoří před bazilikou rozduněla kapela Mirai, ale tepalo jimi i písničkami Vaša Patejdla, který se doprovázel na klávesy, Ave Maria zapěla za doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů sólistka Národního divadla v Praze Marie Fajtová a třešinkou na pomyslném dortu byla hvězda večera Hana Zagorová, devítinásobná česká slavice.

Spolu s Boom!Bandem Jiřího Dvořáka, Hradišťanem, Filharmonií Bohuslava Martinů a pěveckým sborem Stojanova gymnázia zazpívala poslední píseň večerní hudební i pěvecké nadílky.

„Každá dobrá vůle mění něco k lepšímu. Dnešní setkání návštěvníků na Večeru lidí dobré vůle svědčí o tom, že přistupují ke světu s otevřenou myslí a rozhodně jim není jedno, co se kolem nich u nás i ve světě děje. Byl to dnes na Velehradě opravdu fantastický večer, protože na něm vládla dobrá vůle,“ řekl v závěru koncertu Jan Graubner, arcibiskup olomoucký a metropolita moravský. Spolu s hejtmanem Zlínského kraje Jiřím Čunkem převzali nad Večerem lidí dobré vůle záštitu.