V devítičlenném zastupitelstvu s kolegy obsadí všech devět židlí. „Podle výsledku voleb to vypadá, že místní zaškrtávali celou naši kandidátku,“ řekla Deníku Rovnost Jana Surovcová.

Dodala, že k dodatečným volbám šla s tím, že na postu starostky bude pokračovat. Na plný úvazek, v uvolněné funkci. „Pozici místostarosty máme předjednanou. Před ustavujícím zastupitelstvem se ale ještě sejdeme a probereme to,“ uvedla.

Volební místnosti v Břežanech na Znojemsku zůstanou zavřené. Současná starostka Jana Surovcová se rozhodla už nekandidovat a s ní všech devět zastupitelů.
Volební maraton. Lidé z Břežan půjdou v lednu k urnám nejspíš třikrát

V týmu uskupení Pro Břežany má dvě zastupitelky z minulého období, přidal se také jediný kandidát z podzimu František Makiš a překvapivě i dřívější kritici. „Dohodli jsme se, že bude lepší spolupracovat, než aby obec trpěla. Členové opozice budou mít lepší přístup k informacím a přehled o problematice obce, koneckonců zdravá opozice může být ku prospěchu,“ sdělila již před volbami bývalá starostka.

Volby do obecního zastupitelstva, Břežany

volební účast: 42,47 %

Ing. Hana Kubíková 47 hlasů

Pro Břežany 2 020 hlasů, 9 mandátů

Pro Břežany II, Bc. Simandlová 88 hlasů

Pokud se jí podaří s devítičlenným zastupitelstvem uspět, chce pokračovat tam, kde před zhruba čtvrt rokem skončila.

„Chceme navázat na výstavbu rodinných domů, žádat o dotace. A hlavně zlepšit stav obecních budov. Opravit školu i vodárnu,“ nastínila plány Surovcová.

K volbách v Břežanech přišlo přes čtyřicet procent voličů. Bezmála čtyřiadevadesát procent z nich dalo hlas kandidátce Pro Břežany.

Kandidátka Pro Břežany II získala čtyři procenta hlasů a Hana Kubíková dvě. Nyní běží patnáctidenní lhůta, kdy je možné výsledky voleb do obecního zastupitelstva napadnout.