Kvůli pokládce asfaltu v Jáchymově trvá řidičům cesta z Abertam do Ostrova i hodinu a půl. Úsek na rychlostní silnici z Karlových Varů do Ostrova, kudy se jezdilo kyvadlově, je jako jediný ze čtyř překážek už hotový. Při sjezdu z rychlostní silnice na Dolní Žďár řidiče ještě v Ostrově čekají jedny semafory kvůli pracím na silnici, hned pár metrů dále narazí v Horním Žďáru na další semafor. S tím řidiči samozřejmě už nějakou dobu počítají. 

Zdroj: Jana Kopecká

Co je ale může nemile překvapit, je i kilometrová kolona vozidel za tím. V té uvízli i redaktoři Deníku, když minulý týden chtěli zajet na volební reportáž do Jáchymova. Ve frontě aut stáli asi dvacet minut, přičemž se posunuli jen o pár metrů. Zato v protisměru od Jáchymova projelo poměrně dost aut. Řidiči byli dost nazlobení, vylézali z aut, snažili se zjistit příčinu.

Nározové problémy? 

Když se kolona opět posunula jen o pár metrů, uviděli, že dopravu tam neřídí semafor, ale zaměstnanec stavby. „Minulý týden jsem jela z Abertam do Ostrova. Trvalo mi hodinu a půl, než jsem se do Ostrova dostala. Tohle přece není možné,“ postěžovala si čtenářka Deníku.

Ples naděje v hotelu Ambassador.
Nadšenci zorganizovali ples pro nemocnou Toničku. Jeden z nich se ho ale nedožil

Ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Lukáš Hnízdil redakci slíbil, že zjistí, kde je problém. „Jsou tam poněkud komplikace, protože zhotovitel balil v tomto úseku vrstvu asfaltu. Problémy tam mohou nárazově ještě přetrvávat, protože firma tam bude v nadcházejících dnech balit ještě jednu vrstvu. Dopravu v tomto případě neřídí semafor, ale vyčleněný zaměstnanec,“ vysvětlil šéf ŘSD.