Mezi zachráněnými němými tvářemi nechyběli ani koně či ovce. „Sny a cíle máme opravdu veliké, ale už nám naše síly nestačí. Doposud jsme budovali azyl pro zvířata ze svého nebo z darů veřejnosti, ale nyní jsou před námi opravdu náročné úkony, které bez pomoci prostě nezvládneme,“ řekla zakladatelka azylu Veronika Slavíková.

Rozhodla se na portále Donio.cz založit sbírku, prostřednictvím které se každý může stát virtuálním stavitelem útulku. Finální částka je stanovena na 680 tisíc korun, zatím se podařilo necelých 200 tisíc. Prioritu představuje zateplení budovy, aby se podařily snížit náklady na topení, které se zvyšují kvůli úniku tepla.

„Práce jsme už započali, abychom měli co nejdříve hotovou alespoň část, kterou obývají psi, to je pro nás nejdůležitější,“ podotkla provozovatelka útulku. Další finance poputují na dokončení elektroinstalace a dodělání karantény. Ta čeká na položení dlažby a dovybavení hospitalizačními boxy.

V plánu je také přebudovat podkroví útulku na kotce pro malá plemena. „Poslední dobou máme opravdu veliký nával malých pejsků jako například jorkširský teriér nebo čivava, a to právě díky zrušeným množírnám. Proto chceme, abychom pro ně měli připravené vnitřní ubytování. Můžeme tak pomáhat v jakémkoliv období a nemusíme se bát nabídnout pomoc s umístěním v zimě,“ osvětlila záměr Slavíková.

Skleněná stezka v Brništi
FOTO, VIDEO: Skleněná stezka září v Brništi. Přijel se podívat i císař

Na 110 tisíc korun vyjde položení dlažby před azyl pro opuštěná zvířata. Ta je důležitá mimo jiné i z hygienických důvodů. „Částka je opravdu veliká, ale zároveň věříme, že společně se podaří dosáhnout cíle,“ dodala.

Pokud by chtěl zájemce přiložit ruku k dílu jiným způsobem, má několik možností. Ať už se jedná o materiální pomoc v podobě granulí, pamlsek či pelíšků, dočasnou péči, pravidelné venčení či umístění kasičky. 

Zdroj: Deník

Útulek je určený primárně po psy, čemuž odpovídají veškeré prostory. Přesto jako správní záchranáři neodmítají žádné zvíře v nouzi. Snaží se najít řešení a pomoci nálezci. Problém představuje umístění koček, pro které nemají vybudované žádné prostory. „Nicméně situace nám není lhostejná a snažíme se alespoň aktivně zasadit o kastrační programy. Už se nám i nabízela myšlenka vybudovat nějaké prostory mimo právě pro kočičky. Uvidíme, co čas přinese,“ uzavřela Veronika Slavíková.