Bylo přitom z čeho vybírat. Na dlouhatánském stole mohli zájemci najít desítky a desítky lahví slivovice, meruňkovice ale i dalších příjemností. Vyskytly se navíc i kuriozity. "Máme zde mirabelkovici, ale také pálenku z vinných šlupek. říká se jí kerkelice," prozradil pořadatel Petr Buriánek. Před akcí měl s kolegy co dělat. Součástí totiž bylo i občerstvení pro účastníky, dále i tombola a ceny pro vítěze. "Jsou to drobnosti, ale potěší. Máme cenu pro tři nejlepší v každé kategorii - tedy třeba slivovic či likérů," řekl Buriánek k akci, při jejímž zahájení nechyběla ani prezidentská fanfára při slavnostním přinesení vzorků.

A jak pořadatelé zvali, na své si přišli všichni. I třeba milovníci karamelu či malibu. Jiní naopak dávali přednost klasice. "Nneí to zatím úplně nejhorší. Třeba přijdou i jedničky," hodnotí po prvním půltuctu vzorků Jaroslav "Fčelka" Horák. Tak jako mnozí jiní, i on využil akce k setkání a pohovoření se známými. "Ale i nějaké vzorky jsem přinesl. Tři slivovice a také likéry. S ženou doma experimentujeme," dodal Jaroslav Horák.

Víceměřice nejsou místem pro konání ochutnávacích a hodnotících akcí jen jednou ročně. Již tradiční akcí je také zdejší Zeliáda, na niž si však musí zájemci počkat až do příštího ledna.

Výsledky 9.ročníku Víceměřické gořalky roku 2018:


Švestky
1.Hasník Josef  - Prostějov
2.Žvátora Miloslav - Dřevnovice
3.Dvořák Jiří - Němčice nad Hanou


Jádroviny
1.Malčík Zdenek - hrušková - Víceměřice
2.Balher Jiří - jablečná - Víceměřice
3.Horák Jaroslav -jablečná - Víceměřice


Ostatní
1.Plachý Pavel - vínovice - Víceměřice
2.Dvořák Jiří - meruňkovice - Němčice nad Hanou
3.Ambrož Petr - vínovice - Prostějov


Krémové likéry
1.Štéblová Jana - vaječný - Víceměřice
2.Pekárková Anna - kakaový - Víceměřice
3.Hartelová Marie - karamelový - Víceměřice


Ovocné likéry
1.Zůvala Robert - višňovka - Víceměřice
2.Buriánek Petr - ovocný  - Víceměřice
3.Horáková Jarmila - punčový - Víceměřice