Díky svým zkušenostem a schopnostem se stal členem české reprezentace, která ve hře Dota 2 nedávno ovládla světový šampionát v izraelském přístavním městě Eljat. Strategickou počítačovou hru Dota 2 může podle Ariana hrát každý, ale patří mezi nejtěžší vůbec. Dostat se na vysokou úroveň vyžaduje věnovat hraní hodně času, trpělivosti, nervů a píle.

„Já jako hráč trénuji každý den a zabírá mi to veškerý volný čas. Důležité je se naučit a pochopit mechanismy dané hry a mít dobré reflexy a neustále se zdokonalovat,“ zdůraznil mladý muž. 

Ukázka z připravované videohry I am Jesus Christ. Jde o převyprávění příběhu Krista z pohledu první osoby od narození až po vzkříšení. Vydání hry plánují zahraniční vývojáři na rok 2022
Pařani v roli Ježíše Krista. Na simulátor je zvědavý i hrami neposkvrněný kněz

Samotné mistrovství světa pro něj bylo první obdobnou zkušeností. Nevěděl, do čeho jde, přesto byl nadšený, že může reprezentovat Českou republiku. Lákala ho i vidina zisku nových zkušeností. Nejdříve se hrála skupina, která byla vylosována. Česká republika v ní byla s Namibií, Guatemalou a Maďarskem.

„Skončili jsme na druhém místě. Prohráli jsme jednu hru s Maďarskem, kterou jsme podcenili,“ popsal dění Arian. Další den se utkali se Švédskem a následně s Izraelem. Tyto země s přehledem porazili 2:0. V semifinále s Kosovem hráli 2:1. Ve finále se utkali se Švédskem, které opět porazili 2:0 a vyhráli tímto celý turnaj.

Obrovská zkušenost

„Výhra pro mě znamenala velkou zkušenost. Radost z vítězství byla neskutečná,“ popsal své pocity člen české reprezentace. Češi si též odnesli finanční odměnu ve výši 10 tisíc dolarů. 

Logo amerického vydavatele videoher Activision Blizzard
Obří akvizice Microsoftu: Softwarový gigant koupí vývojáře Activision Blizzard

Ariana obecně lákají především strategické hry pro více hráčů, které umožňují komunikovat v reálném čase a hrát s lidmi z různých zemí. „U Doty 2 se mi líbí, že v ní lze vymyslet nespočet strategií, které mohou vést k vítězství,“ upřesnil s tím, že si s oblibou zahraje i PUBG: Battlegrounds. „Chtěl bych dále hrát, zdokonalovat se a vyhrávat další turnaje,“ nastínil své plány do budoucna Arian Ahmadi.