Výstava v Dolních Vítkovicích je rozdělená do pěti tematických částí. Na své si přijdou všichni fanoušci LEGO stavebnic od těch nejmenších až po dospělé. Dvacet obrovských stavebnic bude v Ostravě k vidění do konce března.

Modely pro Ostravu

„Chceme návštěvníkům ukázat, co všechno jde z LEGO kostek postavit. Pro Ostravu jsme speciálně nechali sestavit model černouhelného dolu, vytvořený podle Dolu Landek,“ uvedla manažerka výstavy Jana Slováková.

Takto byli miniastronauti na své misi do vesmíru usazeni
Lego odvážně vyslalo do vesmíru tisíc mini astronautů. Během letu to ale prasklo

Model dolu je interaktivní a obsahuje například pojízdný vláček nebo světýlka. V podzemí dolu se schovávájí ztvárněné scény z filmů Indiana Jones nebo Pán prstenů. Novinkou výstavy je i replika Hotelu Thermal během Filmového festivalu Karlovy Vary.

Stavitelský tým a filmové trháky

Stavitelé jsou stále amatéři, kteří však staví modely z LEGO kostek už na profesionální úrovni. Vytvoření jednoho modelu může podle manažerky výstavy trvat celý rok. „Máme asi 15 stavitelů a každý si navrhuje svůj model, který následně staví. Jedna stavebnice může trvat půl roku až rok. Náš největší model je Škola čar a kouzel v Bradavicích, který trval postavit asi dva roky. Ten se však nyní nachází na Zámku Blatná,“ říká manažerka výstavy.

Populární song z animovaného filmu:

Zdroj: Youtube

Milovníci filmových klasik si přijdou na své například u modelů filmové vesnice ze snímku Ukradené Vánoce Tima Burtona nebo u několika ztvárněných scén z filmu Zpátky do budoucnosti.

Aktivity pro šikovné ruce

Kromě obřích propracovaných modelů nechybí ani aktivity, které prověří představivost a zručnost návštěvníků.

Lego Chevrolet Corvette
Nové auto z kostek pro všechny hračičky. Lego Corvette z roku 1961

Kreativní dílny jsou připraveny pro malé i velké – pro nejmenší zde najdete bazén s kostkami pro menší děti a další doprovodné aktivity, zatímco pro dospělé „hračičky“ budou nachystané architektonické dílny, kde si připomenou stavební slohy. A přímo na místě si mohou vyzkoušet, jak lze stavět jejich charakteristické prvky pomocí LEGO kostek.

Vstupné na výstavu startuje na 120 korunách za dítě. Dospělého vyjde vstupné na 220 korun.