Devatenáctiletý Milan Lemfeld z Vilémova daroval prezidentovi Petru Pavlovi při jeho návštěvě Šluknovského výběžku model letadla Airbus A319. Jde o kopii českého prezidentského speciálu. Při té příležitosti si stejný model nechal provozovatel e-shopu Jumbolino-model od generála z Černoučku podepsat a dal ho do dražby na portálu Aukro.

Dražba skončila ve 20:00 v neděli 4. června. Ještě ten den ráno byla nejvyšší nabídka necelých 9 tisíc korun. Nakonec se částka vyšplhala na celých 200 tisíc korun. A právě tuto sumu přihodil moderátor Leoš Mareš. „Je to neuvěřitelné, takovou částku jsme vůbec nečekali,“ uvedl pro Deník Milan Lemfeld.

Částka překonala očekávání

Prodejní cena letadélka od čínského výrobce JC Wings je 2 200 korun. „Rádi bychom ho vydražili za desítky tisíc,“ zasnil se Lemfeld, když si nechal v zimě model podepsat od nově zvoleného prezidenta Petra Pavla.

Z desítek tisíc jsou rázem stovky tisíc. A hned dvě. „Leoš Mareš přihazoval ještě s jednou zájemkyní, a nakonec to vyhrál on. Už jsme s ním ve spojení a snad v pondělí by mohl poslat částku a my mu letadlo předáme,“ doplnil Milan Lemfeld. 

Devatenáctiletý Milan Lemfeld z Vilémova věnoval model letadla Airbus A319 Czech Air Force prezidentu Petru Pavlovi při jeho návštěvě Šluknova. Druhý si nechal podepsat a chce ho vydražit pro nadaci Evy Pavlové
Originální dárek. Mladík z Vilémova věnoval prezidentovi Pavlovi model letadla

Celý výtěžek z aukce poputuje na neziskovou organizaci Nedoklubko, která pomáhá nedonošeným dětem a jejich rodinám.

A o jaký model se přesně jedná? Airbus A319, registrace 2801, který byl dodán v roce 2007. Model je v měřítku 1/200, je tedy zhruba 17 cm dlouhý a rozpětí křídel je také zhruba 17 cm. Model je celokovový s plastovými doplňky.